Po co i jak wziąć kredyt studencki?

Na początku studiów wszystkim polecam wziąć kredyt studencki. Sam nie mogłem się o niego ubiegać, a jest naprawdę warty uwagi. Może zapewnić Ci utrzymanie na studiach lub rozkręcenie własnego interesu.

Kredyt studencki jest najtańszą komercyjną pożyczką na rynku. Oprocentowanie wynosi jedynie 1,375% w skali roku. Umieszczając pieniądze na lokacie jesteśmy w stanie w ciągu pięciu lat wyjść około 3000 zł na plus. Mało i dużo, trzeba poświęcić tylko czas. Jeśli potrafimy oszczędzać, to po 5-6 latach na koncie mamy kwotę 33-39 tysięcy złotych.

Kto może wziąć kredyt studencki?

kredyt studencki1) Osoba, która rozpoczęła studia przed ukończeniem 25 roku życia.
2) Miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 2500 zł.
3) Bank udzielający kredytu wyda takiej osobie pozytywną oceną zabezpieczenia spłaty kredytu.

Pieniądze wypłacane są co miesiąc, przez 10 miesięcy w ciągu roku, od 4 do 6 lat. Spłatę rozpoczynamy 2 lata po zakończeniu nauki. Rata wynosi 300 zł miesięcznie plus odsetki. Raty maleją co miesiąc, jest ich w sumie 100.

Gdzie?

Kredytu udzielają Bank Pekao, PKO BP, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz SGB-Bank. Warunki są podobne, określone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wnioski należy składać do 15 listopada, a umowy podpisywane są do 31 marca następnego roku. Do 28 lutego masz czas złożyć wniosek w innym banku, jeżeli pierwszy bank wyda negatywną decyzję dotyczącą zabezpieczenia. Co semestr należy okazać ważną legitymację studencką lub doktorancką odpowiednio do 31 października i 31 marca.

By ubiegać się o kredyt należy posiadać:

-zaświadczenie o statusie studenta;
-wniosek złożony w banku wraz z potwierdzeniem dochodów rodziny;
-dokumenty wymagane do oceny zdolności kredytowej i zabezpiecznia spłąt kredytu;

Polecam Wszystkim, którzy mogą wnioskować

3 Comments

  1. Alicja Dobry

    Wielu moich znajomych wzięło taki kredyt w PKO i są zadowoleni :) Jeśli ktoś potrzebuje, to jest na prawdę korzystna pozuczka! Akolwiek sama nie mam zamiaru nigdy sie zadłużac ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *