Twoje wymarzone życie i Essena O’Neill

Wszyscy jesteśmy tak samo samotni. Wszyscy nie wiemy, kim do końca jesteśmy. Ciągle jest tyle rzeczy do odkrycia. Nikt z nas nie wie, co myśli osoba obok.

Problemy inspiracyjno-egzystencjonalno-pracownicze

twoje życieStosunkowo długo nie pojawiało się tu nic nowego. Zastanawiałem się, co powinno znaleźć swoje miejsce na Niczym. Gdybym nazwał to brakiem weny, to zupełnie minąłbym się z prawdą. Pisałem teksty, ale pracowałem więcej, miałem dużo zajęć, straciłem pomysł.

Doszło do tego, że parę razy przeszło mi przez myśl:

Czy naprawdę chcę prowadzić bloga?

Jest to częściowo sprzeczne z tym, w co wierzę, bo nie chcę być sławny. Prowadzę Niczym, bo lubię pisać i chciałbym, by wszyscy myśleli pozytywnie, byli szczęśliwi, zauważali absurdy tego świata.

Poruszyły mnie szczerość i emocje nastolatki

Dziś miał się ukazać kolejny post z serii Student vs. Uczelnia. Jednak coś całkowicie zmieniło przebieg dzisiejszego dnia. Nie mówię tutaj o jednym, głupim poście. Dawno nic mnie tak nie poruszyło.

Słyszeliście lub nie, o modelce, która ‚rzuciła’ social media. Essena O’Neill przewinęła mi się w tytułach na portalach i zarejestrowałem, że jakaś tam modelka skasowała swoje social media. Czego nie zrobiłem, to nie obejrzałem jej wideo na ten temat. Obejrzyjcie proszę poniższe wideo. Nie wiem czy jest z polskimi napisami.

Gdy Essena mówiła, naprawdę po raz pierwszy od dawna zakręciła mi się łezka w oku. Ciągle jesteśmy mierzeni numerkami. Pensja to numerki, wejścia to numerki, polubienia to numerki.

Numerki, social media i komplementy

By mieć numerki musisz dobrze pisać. Składnia, ortografia, akapity muszą być nazwane, twoje życielekki warsztat/lekkie pióro. I unikaj ‚zboczenia’ na tematy poboczne.

Kiedy ja lubię przeczytać sobie anegdotkę, a napisać jeszcze bardziej. A i inspiracja by się przydała, no i link do innego artykułu.

W przeciągu ostatniego tygodnia dwa razy usłyszałem od ludzi, że nie lubią być komplementowani. ‚Bo komplementy są nieszczere’. Byłem zszokowany. Nie rozumiem, jak można komplementować i mieć to w dupie. To nie po mojemu, a przecież cały świat tak działa. Jest milej i przyjemniej, tylko pamiętaj, że hejty też lecą i są naprawdę szczere. Czy nie lepiej komplementować szczerze, ale komplementować, a przestać szczerze hejtować w zamian za konstruktywną krytykę? To proste i oczywiste!

Pieniądze to papierki, a szczęście to stan umysłu

To nie pieniądze czynią Cię szczęśliwym. Tak, bez nich umrzesz! Pamiętaj, że są nieszczęśliwi bogaci i szczęśliwi biedni. Najbogatsi są tak samo nieszczęśliwi jak reszta społeczeństwa. To ludzie, ich obecność i dotyk dostarczają nam szczęścia (badania-klik). Mimo to, coraz więcej nas, wszyscy chcą żyć samemu, bo tak jest bezpieczniej i wygodniej. Dużo łatwiej jest wtedy uwierzyć w numerki.

Ostatnio jednostki z luksusowego świata wyłamują się, by powiedzieć, jak to rzeczywiście jest. Ktoś musi przeprowadzić badania – jaki procent ludzi bogatych jest nieszczęśliwych. Jeśli znacie takie badania, dajcie znać w komentarzu.

Schemat wymarzonego życia

twoje życieNie ma czegoś takiego jak wymarzone życie. Schemat wymarzonego życia może być Twoim piekłem na ziemi. Stań przed sobą i zastanów się wreszcie, co Ci nie pasuje. Odpowiedzi same napływają, wiesz, co czyni Cię nieszcześliwym/ą. Zacznij od usunięcia tego, a potem popatrz co lubisz i wstaw na to miejsce.

Esseno ja też kocham tyle rzeczy na świecie, które są niedoceniane. Kocham szczerość, kocham nietuzinkowe zachowania, kocham tańczyć, kocham pozytywnych ludzi, kocham wolność. Kocham z nich wszystkich korzystać. I chcę to robić, mam nadzieję, że Twój filmik dotrze do jak największej liczby osób. Może część przebudzi.

Czy to prawda?

Oczywiście zauważyłem żebranie o donacje, otwarcie nowej strony internetowej i ‚pomysł’ na koszulki. Essena na pewno nie zbiednieje po wypromowaniu swojej marki. Podobno planuje serię e-book’ów i wydarzeń. Oby znalazła chwilę na prawdziwe życie, o którym mówiła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *