Sens, czym jest dla Ciebie?

Znajdź sens, nim będzie za późno

sensWiększość ludzi wciąż goni za sensem życia, myślimy, że poznając go będziemy szczęśliwi. Wydaje się, że to tylko stan umysłu, a jest on tak pożądany. Ilu z nas tak naprawdę zastanawia się nad tym za czym będzie odbywał się pościg, nim do niego przystąpi? Czy nie wpadliście na to, że możecie znaleźć szczęście właśnie teraz, bez pracy i zmian w swoim życiu?

Czym jest sens dla Ciebie?

Gdy ostatnio się nad tym zastanawiałem, mogę powiedzieć, że odkryłem kilka nowych rzeczy na swój temat. Wygląda na to, że nie chcę, by pieniądz wymyślony przez człowieka rządził moim życiem. Konkluzją było to, że człowiek może znaleźć sens we wspomnieniach. Czas jest jedyną walutą, która naprawdę się liczy. Im więcej Twoich działań zostanie zapamiętanych, tym lepiej. Najlepszym sposobem na przeżycie naszego czasu na ziemi jest wywarcie wpływu na otaczający nas świat. Napisz książke, zrewolucjonizuj przemysł, spraw, by się stało. Propaganda wysyła nas w pościg za pieniędzmi, ponieważ posiadanie nowych niewolników w każdej kolejnej generacji jest wygodne dla tych na górze.

Co z sensem na co dzień?

sensNa pewno znasz ludzi, których możesz określić zabójcami konwersacji. Nie potrafią rozmawiać o rzeczach nieistotnych. Nie wiem czy każdy przez to przechodzi, ale wiem, że miałem już z tym do czynienia. Myślę, że świat byłby ciekawszy, gdyby każda konwersacja miała głębszy sens, choć w dzisiejszych czasach wydaje się to niemożliwe. Niektórzy ludzie nie potrafiliby się komunikować z innymi. Moim zdaniem źle się dzieje, że fenomen rozmawiania o pierdołach przejmuje ten świat.

Czy zamienilibyście się z kimś na jego życie?

Zapytano mnie czy przyjąłbym milion dolarów. Gdy chciwe ego krzyczało „daj więcej”, moja świadomość zdała sobie sprawę, że nie jest to takie proste. Myślę, że jedną z przyczyn tego, że tylko 10 procent z tych, którzy wygrywają na loteriach, pozostaje milionerami, jest to, że nie wiedzą jak prowadzić takie życie, może nawet im ono nie odpowiada. Doświadczenie nabyte poprzez osiągnięcie celu jest tak samo ważne, jak poczucie, że chciałbyś tak żyć. Kochaj swe życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *