Odosobnienie

Odosobnienie; „Czy czułeś kiedyś jakby jakiś ciężar uciskał Twoją klatkę piersiową?”

odosobnienieW dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy sami, nawet jeśli nie jest to w stu procentach prawdą, to przynajmniej tak się czujemy. Po obejrzeniu kolejnego filmu pod tytułem Z dystansu zdałem sobie sprawę, że dobrze byłoby poszerzyć program edukacyjny. Czy nie wspaniale byłoby dodać do wachlarza umiejętności dzieci, jak żyć w zgodzie z samym sobą i innymi?

Twoje zdanie to Twój skarb

Ostatnio zapytany, powiedziałem, że ludzie podążający za trend’ami są dla mnie słabi. Przed tą sytuacją nigdy nie zdałem sobie z tego sprawy, ciekawe jak samo życie może wskazać odpowiedź na pewne pytania. Obecnie w szkołach ważnym jest, by być takim samym jak wszyscy, Boże broń, by się wyróżniać, nie tylko na tle kolegów, ale również przed gronem pedagogicznym. Umiejętność samodzielnego myślenia jest uważana za nieważną, czasami nawet niepożądaną. Dlaczego pozwoliliśmy na taki rozwój sytuacji? Powinny istnieć zajęcia, gdzie człowiek uczony jest, że jego opinia jest wartościowa i jak jej bronić, gdy trzeba.

„By nasze umysły przetrwały, musimy nauczyć się czytać i bronić swoich przekonań”

odosobnienieW filmie jest scena, w której główny bohater jest niesłusznie oskarżony o nieodpowiednią relację z uczennicą. Jesteśmy tylko ludźmi, ale nie powinniśmy od razu zakładać najgorszego. Chęć niesienia pomocy i kontaktu z innymi powinno spotykać się z wdzięcznością i akceptacją, a nie gniewem.

„Szczelnie zapnę Ci dupsko. Skurwysynu!”

Nie myślisz, że życie powinno być ciągiem mających znaczenie, kreatywnych i interesujących wydarzeń? Kiedy jesteś odłączony od samego siebie, żyjesz na autopilocie, bez radości, ekscytacji, jakichkolwiek pozytywnych uczuć. Wiem, ponieważ sam przez pewien czas tak żyłem. Co więcej, za pozytywną, awangardową postawę często plują Ci w twarz.

Od-osobnienie

Trzeba mieć odwagę, by troszczyć się i czuć, ponieważ obojętność jest wygodna i prosta. Nikt nie chce walczyć w tej sprawie, wiem, że ja nie będę, wojna jest już przegrana, wynik można zaobserwować na ulicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *