Krytyka |Kowalski jest lepszy od Ciebie

krytyka

Napisał protekcjonalny tekst. Zadowolony usiadł i odpalił cygaro. Nie wiedział, co będzie dalej, choć przyszłość znał i czekał na gorsze.

Krytyka i monotonia

Wszechobecna krytyka. Przewijając się przez treści – introwertycy cisną ekstrawertyków, ekstrawertycy introwertyków. Dalej wjazd na społeczeństwo, że tylko melanże nam w głowach. Nikt nie rozumie, że można żyć inaczej. A na tablicach rodem z tekstu Taco Hemingway’a: ‚dam zdjęcie z teatru, tak dla niepoznaki’.

Agresja wewnątrzkulturowa

W piekle na piętrze z Polakami prawdopodobnie nie ma żadnego nadzoru. Idealnie sami siebie pilnujemy. Ścinane wszystkie głowy wystające zza połowy. Czy rzeczywiście chcesz, by świat był tak monotonny? Ja żyję tak jak Ty, Ty żyjesz jak ja. Spróbuj się wyróżnić! O nie! Ja Ci nie dam.

Pomyśl i masz

Nawet jeśli komuś przychodzi coś łatwo, na co Ty musisz wylewać siódme poty. Nie tocz piany z pyska. Wyobraź sobie, że ten ktoś ma swoje problemy. Przecież Ty też masz jakieś poważniejsze.

Dlaczego jesteś inny?

Dziesięć powodów, dlaczego nie możesz mieć tego co ja. A właściwie wystarczą dwa:

ja to ja
 Gdy następny chce zdobyć to, co już masz. Wtedy pokaż mu, że to wcale nie jest takie proste. W końcu lepszy jesteś i życzliwszy bez dwóch zdań.

‚Moim zdaniem’ nie istnieje

Czy blogosfera w innych krajach też opływa żarem pouczeń i ludzi lepszych? Książka lepsza niż impreza, seriale na jesień kozak, a jak sex, to wiem lepiej. Nikt nie korzysta z ‚moim zdaniem’, tak jest, bo ja tak mam.

Patrz w chmury

W takim razie ja mam tak, że jak to czytam, to się zastanawiam.
Dlaczego?
I nadal nie wiem.
Przecież wystarczy pomyśleć.

2 Comments

  1. Avatar Demetriusz z lexpressive

    Haha, masz absurdalny styl, ale trafiasz celnie w punkt. W blogosferze to nie pouczenia – to „trendsetting”, to nie „ludzie lepsi”, to „influencerzy”. Z drugiej strony, idąc dalej tym tokiem myślenia dochodzisz do tego, że nie musisz tego czytać, niczego nie musisz, nie ma „moim zdaniem” jak nie zwracasz na nie uwagi. Jest tak jak ty masz i tego się trzymasz. Za granicą jest podobnie. Pozdrawiam i zapraszam do mnie kiedyś jak będziesz miał czas.

    1. niczym.pl niczym.pl

      Absurdalny styl, ergo numerki w dół. Pewnie, że nie muszę czytać, ale ciekaw jestem, co inni wypisują. Czasami ich treści mnie inspirują. Dzięki za wsparcie. Znajdę czas, choćby zaraz. Pozdro!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *