Jak żyć w zgodzie ze sobą?

Ja również jestem dziwny, nie wiem, czy zdrowi na umyśle chcą być normalni w tym nienormalnym świecie. Dzięki Bogu, wystarczająco ciężko jest żyć, by jeszcze ludzie mieli być normalni.jak żyć w zgodzie ze sobąZ czego czerpiesz największą przyjemność? To pierwsze pytanie jakie powinien zadać sobie każdy człowiek. Odpowiedzi są różne, ale łączą je wspólne cechy. Czas płynie najszybciej, gdy czujemy się wyjątkowo, bierzemy udział w czymś niecodziennym.

Życie

Film Trainspotting rozpoczyna świetna scena, pokazuje świat bezpieczny, życie „bezproblemowe”, do którego wiele osób dąży. W wolnym tłumaczeniu: „Wybierz pracę, karierę, rodzinę, kurewsko wielki telewizor. Wybierz zmywarkę, samochody, disc man’a, elektryczny otwieracz do puszek. Wybierz dobre zdrowie, niski cholesterol, pakiet dentystyczny. Wybierz spłatę hipoteki o stałej stopie procentowej. Wybierz dom na kredyt. Wybierz znajomych. Wybierz dresy i walizki pod kolor. Wybierz trzyczęściowy apartament na raty, w różnych, pieprzonych odcieniach. Wybierz zrób to sam i rozmyślanie „Kim kurwa jesteś?” w niedzielę rano. Wybierz siedzenie na kanapie, oglądanie lasujących umysł, łamiących ducha teleturnieji i wpieprzanie fast foodów. Wybierz zdychanie na końcu, śmierć w nieszczęśliwym domu, bycie niczym więcej niż kompromitacją dla egoistycznych, powalonych gówniarzy, które dzięki Tobie powstały, by być następną zmianą po Tobie. Wybierz swoją przyszłość. Wybierz życie.” Czyż nie brzmi zachęcająco?

recepta

Oto alternatywa: wybierz siebie.

Tylu ludzi mówi Ci, jak masz żyć, prawda jest taka, że oni sami tak nie mogą lub nie znają innej drogi. Stwórz lepszą rzeczywistość, pomóż sobie i innym.

Kontrast

Steve Jobs codziennie stawał przed lustrem i myślał o tym, co nie pasuje mu w życiu. W ten sposób po kolei eliminował negatywne aspekty. Według mnie jest to dobra recepta na początek dnia, a zarazem pierwszy krok, dzięki któremu możemy pokolorować świat różnymi barwami.

2 Comments

    1. filozof filozof

      Wielcy ludzie zwykle mają pomocne sekrety, niestetyi niechętnie się dzielą. Na szczęście w tym przypadku było inaczej. Myślę, że Steve Jobs miał wiele świetnych pomysłów, które do dziś są kultywowane, jak np. symboliczna pensja w wysokości 1$ za prowadzenie wielkiej korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *