Chcę czegoś wiecej

Rozmowa

Niedawno spotkałem się z koleżanką. Rozmowa przy winie zainspirowała mnie do napisania tekstu.

O: Dlaczego prowadziłeś bloga?

K: Tak naprawdę nie było jednego powodu. Łatwiej byłoby mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego skończyłem pisać.

O: A dlaczego przestałeś?

K: Sprzeczności. Nigdy w życiu nie chciałem być sławny, rozpoznawalny, nie chciałem być influencerem. Z kolei zawsze dążyłem do sukcesu. Jeśli osiągnąłbym sukces na tej scenie, wiązałoby się to z utratą prywatności, którą kocham.

O: Czyli chciałbyś mieć pieniądze i prywatność?

K: Dokładnie, chciałbym mieć swoją prywatną oazę, jednocześnie nie martwiąc się o jutro, jak w filmie.

O: Co w blogowaniu było dla Ciebie?

K: Chciałem, żeby ludzie mnie czytali, w ten sposób chciałem czuć jakąś jedność ze społeczeństwem. Dodatkowo własna strona internetowa to pewien sposób na zaistnienie w świecie, globalnie, w tym przypadku w Polsce, ale jest to pewien sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.

Co się zmieniło?

Po rozmowie zacząłem zastanawiać się, co się zmieniło, we mnie, w moim otoczeniu. Dlaczego przestałem pisać? Tak naprawdę wkurwiał mnie marketing, promocja w różnych miejscach, czyli aspekt dążenia do sukcesu. W takim razie może opcją będzie po prostu umieszczanie swoich treści w jednym miejscu, ni mniej ni więcej.

więcej
Dlaczego rozmowa odbywała się w czasie przeszłym?

Przecież lubię pisać, podoba mi się to, co stworzyłem. Dlaczego nie robię czegoś, co sprawia mi przyjemność? Od razu moje myśli powędrowały do piramidy Masłowa, o której z resztą pisałem. Nie byłem gotowy na zaspokajanie potrzeby samorealizacji. Odpowiedź okazała się taka prosta.

Coś więcej

Teraz jestem gotów. Nigdy nie myślałem nad zdjęciem strony, ale powrót do pisania dopiero ostatnio wpadł u mnie na tapetę. Ostatnie wyjazdy i przeżycia doprowadziły do tego, że znów jestem na szczycie piramidy i mogę czerpać radość z kreatywności.

Ciekaw jestem w jakim momencie życia Ty jesteś? Jak wykorzystujesz kreatywność, by sprawiać sobie przyjemność?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *