Internet to potęga wolności

Internet to wolność

po drodze, internetIle warta jest Twoja wolność? Możesz powiedzieć, że za odpowiednią sumę pieniędzy i bezpieczeńswa byłbyś skłonny ją oddać. Mylisz się. Jeśli ją stracisz, będzie Ci jej brakować i będziesz walczyć, by ją odzyszkać. Jednak, gdy już będziesz niewolnikiem, może być na to za późno. Wszyscy znamy powiedzenie – „Wiedza to potęga”, w XXI wieku dostęp do internetu jest naszą potęgą.

Kim jesteśmy?

Czy byłbyś w stanie zwolnić się z wpływowej korporacji? A z jednej z najbardziej wpływowych? Dlaczego ktoś chciałby to zrobić? Praca probono? wydaje się głupotą w dzisiejszych czasach, w końcu z jakiegoś powodu powstał pieniądz. Mój umysł jest zaprogramowany na kapitalizm, nie jestem w stanie temu zaprzeczyć. Zmiana poglądów na bardziej socjalne wydaje się niepotrzebna, obecnie nie byłaby

The Internet’s Own Boy

 internetThe Internet’s Own Boy zachęca do spojrzenia na inną rzeczywistość, gdzie ludzie mają dostęp do darmowych źródeł, by doskonalić siebie i otaczający ich świat. Główny bohater, który żył i umarł dla nowoczesnego społeczeństwa, z punktu widzenia kapitalistycznego świata na każdym rozstaju dróg wybierał błędnie. Choćby nie wiem jak bardzo komunistycznie i niesprawiedliwie to brzmiało, pomysł darmowych źródeł, które jakby nie było są dziedzictwem ludzkości, jest świetny. Może jest to idea przyszłości, dlatego nie potrafię tego okiełznać w tej chwili.

Dla kogo?

Film szczególnie polecam kapitalistycznym umysłom, jak przypuszczam, będzie wam bardzo ciężko poprzeć ten pomysł. Co nie zmienia faktu, że ogólny poziom wiedzy, by się podniósł. Ci, którzy chcieliby się uczyć, mieli by taką możliwość. Czy faktycznie jest to zły pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *