12 oczywistości, które potwierdzono naukowo

Najgłupsze rzeczy potwierdzone naukowo. Czy wiesz dlaczego Twój kot Cię ignoruje? Albo dlaczego płatki smakują lepiej z mlekiem?
Bądźcie gotowi na szok.

1. Twój kot Cię ignoruje

12 oczywistościTak, Maksiu rozpoznaje Twój głos. Niestety ewolucja pozwala mu na kompletny wyjebanizm. Koty w przeciwieństwie do psów oswoiły się same. Nie są zaprogramowane, by słuchać poleceń.

2. Studenci odrabiający pracę domową mają lepsze oceny

Klasę podzielono na dwie grupy. Jedna grupa odrabiała prace domowe, druga nie. I? Ta pierwsze uzyskiwała lepsze wyniki na testach.

3. Faceci gapią się na cycki12 oczywistości

Jak tego dowiedziono? Za pomocą technologii śledzącej ludzki wzrok, artykułu Moje oczy są tutaj i z pomocą Sarah Gervais. Należy zaznaczyć, że kobiety zachowywały się podobnie.

4. Stopy -> Obcasy -> Ból

Wysokie obcasy powiekszają Twoją sylwetkę pochylają biodra i skracają krok. Niektórzy psychologowie mówią, że są częścią podstawowej potrzeby walczenia o partnera. Naukowcy natomiast potwierdzili, że noszenie tej części garderoby jest katastrofalne dla Twojego zdrowia.

5. Świnie kochają błoto

Świnki nie kontrolują tak dobrze temperatury ciała, jak inne zwierzątka. By się ochłodzić taplają się w błotku. Ku zaskoczeniu ludzi, badania wykryły, że świnie mają tak mało gruczołów potowych z powodu błotnych kąpieli.

6. Facet zwalnia, gdy idzie z drugą połówką

Naukowcy z Seattle potwierdzili, że pary chodzą wolniej. Facet zwalnia o całe 7%.

7. Płatki lepiej smakują z mlekiem12 oczywistości

Naukowcy z Chile dodali do płatków wodę. Co pozwoliło im odkryć, że stają się wtedy wodniste. Mleko jest wyjątkowe, dzięki zawartości tłuszczu pozwala płatkom utrzymać kruchość.

8. Przejadanie się może powodować tycie

Wyniki badań zaprezentowane w 2009 roku na europejskim kongresie otyłości mówią, że Amerykanie przytyli, ponieważ jedli więcej kalorii. Co ciekawe lenistwo nie odegrało w tym procesie znaczącej roli.

9. Spotkania w pracy są do bani

Z dzienników trzydziestu siedmiu pracowników uniwersytetów badacze wywnioskowali, że spotkania wywołują u pracowników stres, gderliwość i awersję do pracy.

10. Czytanie dobrze wpływa na umysł12 oczywistości

Eksperci mieli rację. Czytanie, czy to dla rozrywki, czy przymusowe, rozwija umysł. Badania wykazały, że w każdym przypadku krew dopływa do innej części mózgu wspomagając jego korzystny rozwój.

11. Imprezowe szkoły kochają imprezy

Czternaście lat zajęł12 oczywistościo drużynie z Harvardu udowodnienie, że studenci szkół z niesławną reputacją piją i bawią się więcej. Ankieta z próbą pięćdziesięciu tysięcy studentów ze stu dwudziestu szkół pokazała, że mimo wymiany pokoleń, wskaźnik pijaków do okazjonalnych pijaczków pozostaje taki sam.

12. Internet jest miejscem, gdzie produktywność przychodzi, by umrzeć

Patrz jaki pieseł! Co wynika z tego, że tyle informacji można znaleźć w internecie?! 53% ludzi pomiędzy osiemnastym a dwudziestym dziewiątym rokiem życia przynajmniej raz dziennie zagląda do sieci, by stracić czas. Starsze pokolenie jest jeszcze gorsze, dwie trzecie odpala przeglądarkę, by choć raz pozwiedzać bez celu internety.

Po angielsku podobny tekst znajdziesz na mentalfloss.

Jeśli Ci się spodobało, sprawdź polecane artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *