Dlaczego niektórzy potrzebują mniej snu?

Nie śpij! Pracuj!

Tylu biznesmenów rozpoczyna swój dzień nim wzejdzie słońce. Rano, gdy świat śpi, poświęcają 3 godziny na samorozwój, pływanie albo układanie domków z kart. W porannym Times’ie (u nas w Gazecie Wyborczej) widzisz zdjęcie w tonie „to możesz być Ty”, 5 kroków, by sie dorobić.

jak być kimśStale przed oczami migają Ci przykłady, kto i o której nie wstaje, a i spać chodzić nie musi. Domki same się nie ułożą, a spokój ducha przez nie gwarantowany jest przecież tu i ówdzie wymagany, by te szczyty zdobywać. Model na biznes kosztem snu, ten przecież jest nikomu niepotrzebny.

Wstajesz o 6, a może 5, bo chcesz być przed innymi. Zapracuj na lepsze życie słyszymy, na każdym kroku. Jak się czujesz? To jak daleko jesteś? Już tam czy jeszcze tu?

Czego Ci nie mówią?

dlaczego niektórzy potrzebują mniej snuJuż 6 lat temu odkryto gen krótkiego snu. Ludzie, którzy posiadają mutację genu hDEC2, potrzebują około 4-6 godzin snu w ciągu doby. Ci o których czytasz albo go mają, albo nie będą mieli żadnych genów w najbliższej przyszłości.

Napierdalaj mówili, a będziesz kimś! Już jesteś kimś, zdaj sobie z tego sprawę! W ten sposób szybciej osiągniesz sukces, jako że przyciągamy podobne rzeczy. A jak masz ambicję, to  moim zdaniem lepiej odmawiać sobie przyjemności w dzień, nie w nocy.

Starzejący się świat pracy – Dawaj mocniej, wyciśniemy z Ciebie wszystko. Prosimy nie dożyj emerytury!
Pozdrawiamy!

Oczywiście, nikt nikomu nie broni tak żyć, jest to efektywne, ale wiąże się z konsekwencjami, o których się nie mówi.

Sen może być całkiem przyjemny, można nim sterować – o czym tutaj. Nie sprzedawaj zdrowia tanim kosztem, docenisz je dopiero, gdy stracisz. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego snu – zapraszam również do zapoznania się z Sleep pill. Za pomocą akcesorium doczepianego do poduszki i aplikacji na smartfon’a można monitorować jakość swojego snu, długość chrapania, cykle REM. Post nie jest sponsorowany, sam nie korzystałem z tego rodzaju udogodnień, ale jestem ciekaw, czy działa. Także, jeśli ktoś miał przyjemność proszę mi dać znać w komentarzu.

Jakie jest wasze zdanie, czy trzeba wydłużać swoją dobę, by osiągnąć sukces?

2 Comments

 1. Asssiek

  Niestety coraz więcej ludzi sądzi, że sen nie jest im potrzebny. Robią wszystko by być najlepszymi i co za tym idzie zmuszają innych by również walczyli o swoje. Wyścig szczurów trwa w najlepsze.
  Pozdrawiam!

  1. filozof filozof

   Walczyć o swoje można tak czy siak, ale w ten sposób się męczyć – moim zdaniem szkoda zdrowia. Winna temu propaganda, ciągle pokazuje się, że tak powinno się pracować,
   a w zasadzie to ‚żyć’.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *